ГАННА АНДРІЄНКО: «Я ПРАЦЮЮ НА ПЕРЕМОГУ»
На питання прес-служби Федерації відповідає заслужений тренер України Ганна Андрієнко. За тренерську кар'єру вона виховала 2 заслужених майстрів спорту, 19 «міжнародників» і 73 майстри спорту. П'ять разів приводила збірну до перемог на чемпіонатах світу. 2014 рік став етапним в її житті - Міжнародний черліденговий союз назвав її кращим тренером світу.
- Ганна, у Вас ніколи не було бажання вигукнути: «Зупинися, мить, ти чудова»?
- Ніколи. Хоча багато з того, про що мріяла, відбулося. На моєму тренерському рахунку 5 золотих медалей чемпіонатів світу і 9 перемог на чемпіонатах Європи. Після таких тріумфів хочеться іноді узяти зайвий вихідний. Але я розумію, що самовідлиття у бронзі - шлях в нікуди бо дорогу осилить той, хто йде вперед. Це як темп, що задають в музиці: швидко, ще швидше, ще…
-Яке місце займає в тренерській професії поняття "доброта"?
- Цей термін не для нашої професії. Великий спорт - світ жорстокий, без дещиці милосердя. Спортсмена переслідують травми, ламають суддівські рішення. Тому, тренер не має права на доброту. Його м'якотілість може дорого відгукнутися команді. Спортсменові важливіше бачити поряд з собою не доброго, а упевненого наставника, який вірить в нього. Я щодня продовжую вчитися жити життям команди, щоб складати мозаїку, яка допоможе створити колектив, здатний боротися за перемогу. У цьому сенсі кожен тренер Пракситель свого часу. Але наш матеріал не холодний мармур, а люди зі своїми характерами і внутрішніми цінностями.
- Чим відрізняються команди-лідери від добротних статистів?
- Глибиною! Команда має бути сильна не в лінію, а в глибину, тобто спортсмени, що стоять в третьому ряду ні в чому не повинні поступатися лідерам. Часом зробити це украй складно.
- Що Ви зазвичай говорите спортсменкам після нагородження?
- Поздоровляю, а потім прошу зняти медалі. «Ваша перемога стала історією, - кажу я. - І чим раніше ви звикнетеся з цією думкою, тим швидше відчуєте смак нових перемог». Зазвичай у цей момент крильця у наших новоспечених зірок ледве тільки починають пробиватися. Саме тому, багато хто з них перемагав потім ще багато разів на найпрестижніших турнірах.